بررسی ظرفیت‌های توسعه مشاغل خانگی در صنعت چرم

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : به گزارش خبر نگار اسومس (جامعه مدیران و متخصصان صنعت کفش ایران ASSOMES)، روز شنبه ۲۶/۱۲/۱۳۹۶ نشست مش... با عنوان : بررسی ظرفیت‌های توسعه مشاغل خانگی در صنعت چرم بخوانید :

به گزارش خبر نگار اسومس (جامعه مدیران و متخصصان صنعت کفش ایران ASSOMES)، روز شنبه ۲۶/۱۲/۱۳۹۶ نشست مشترکی در بین نائب رئیس اشتغال وکارافرینی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان تهران، اجراکننده طرح تکاپوی استان تهران و عضو هیئت مدیره و دبیرکل جامعه صنعت کفش کشور ایران در خصوص بسط اشتغال در این استان برگزار شد . 
در این جلسه، سعید دهقان، معاون اشتغال و کار افرینی استان تهران با تشریح سه طرح تسهیلاتی وزارت عمل با محوریت جهت دهی مشاغل خانگی (ذیل قانون ساماندهای مشاغل خانگی مصوب سال ۱۳۳۸۹ و آیین‌نامه اجرایی آن مصوب سال ۱۳۹۳)، اعطای اعتبارات روستایی-عشاری و طرح اشتغال فراگیر در قالب سیاست‌های توسعه اشتغال و کارآفرینی، به توضیح راجع به شرایط اعطای تسهیلات اعتباری در هرکدام از سه طرح یاد شده پرداخت و ابلاغ نمود که در هر دوی این برنامه‌ها، صنعت کفش بعنوان یکی از کسب و شغل های مشمول شناخته گردیده می‌باشد . همچنین دهقان با معرفی دو طرح کارورزی و معافیت بیمه‌ای یکساله برای استخدام فارغ‌التحصیلان دانشگاه؛ جزئیات این دو طرح را مطرح نمود و اظهار داشت که متقاضیان برای ثبت اسم در این طرح‌ها می‌توانند به وب سایت هدایت شغل ها خانگی و سایت کارورزی مراجعه کنند . 
در ادامه این جلسه، علیرضا تهمورسی اجرا کننده طرح تکاپوی استان تهران نیز از آمادگی برای پیاده‌سازی طرح تکاپو در استان تهران برای صنعت کفش خبر اعطا کرد . 
علی لشگری، عضو هیئت مدیره و دبیرکل جامعه صنعت کفش کشور‌ایران نیز اظهار داشت: خوشحالیم که تلاش‌های تشکل‌های صنعتی در خصوص تولید حساسیت در ذهن مسئولان در رابطه اهمیت دادن به مشاغل خانگی بخصوص در صنعت کفش پاسخ بخشید و پایده‌سازی این طرح‌ها در فرمان عمل قرار گرفته میباشد . ما در همین راستا می توانیم از ظرفیت‌های کارگروه ارتقای تولید و صادرات ایران بعنوان اتاق تفکر صنعت و همینطور تشکلهای صنعتی بخصوص جامعه صنعت کفش کشور ایران و اتحادیه های صنفی که در حوزه تولید کفش و صنایع متعلق فعال هستند؛ جهت پیشبرد این طرح‌ها در استان تهران و سایر استانها به کارگیری نمود . 
جزئیات تکمیلی این طرح‌ها و همینطور وضعیت واحدهای تولیدی کفش جهت به کار گیری از تسهیلات پیش‌بینی‌شده، در شماره فروردین‌ماه نشریه صنعت کفش به اطلاع مخاطبان خواهد رسید . 

كادو چی بخرم

هدیه مورد علاقه خانم ها

 

خرید هدیه خاص

...
نویسنده : charmsara بازدید : 10 تاريخ : جمعه 20 مهر 1397 ساعت: 10:31