کفش چرم ایرانی جایگاه خود را در دنیا از دست داده است

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : علی لشگری در گفت‌وگو با خبر نگار اقتصادی خبرگزاری دانش جو در رابطه فرآوری چرم در کشور گفت: تبری... با عنوان : کفش چرم ایرانی جایگاه خود را در دنیا از دست داده است بخوانید :

علی لشگری در گفت‌وگو با خبر نگار اقتصادی خبرگزاری دانش جو در رابطه فرآوری چرم در کشور گفت: تبریز، تهران و شهر مشهد وسیع ترین قطب‌های چرم‌سازی جمهوری اسلامی ایران هستند، اما متأسفانه زمانه خوشی ندارند و با ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت تولید می نمایند . در سال‌های اخیر موازنه بهم ریخته و ماده اولیه فرآوری چرم یعنی پوست حیوانات به ترکیه می‌رود و چرم وارد میهن می شود . 
دبیر کل جامعه صنعت کفش کشور‌ایران افزود: فرآوری چرم بها افزوده داراست که متأسفانه در این موضوع به جای گسترش، تعدیل نیرو و کاهش ظرفیت تولید را در کارخانه‌های چرم‌سازی‌شاهد بوده‌ایم . در این تبادل پوست و چرم، قابلیت ورود چرم بی‌کیفیت به مرزوبوم بالاست . 

کفش 
اهل ایران ذیل ۳ دلار، ایتالیایی ۴۶ دلار!/ لشگری در رابطه قیمت تبادل کفش در بازارهای جهانی گفت: میانگین ارزش گونه های کفش صادراتی در سال ۲۰۱۵ در دنیا، ۸ / ۸ دلار در هر زوج بوده میباشد . بها صادرات کفش چینی حدود ۵، پاکستانی ۵ / ۹ و ایتالیایی ۴۶ دلار در هر زوج میباشد . سهم بها صادرات کفش چرمی به بها کل صادرات کفش عالم ۳۹ % است، البته سهم تعداد کفش‌های صادراتی چرمی به تعداد کفش تولیدی جهان ۱۵ درصد است؛ بدین ترتیب قیمت افزوده در صادرات کفش چرمی هست . 

او افزود: تولید کفش چرمی قیمت افزوده بیشتری دارد و به طور نمونه ایتالیا تولیدکننده کفش مرغوب چرمی می باشد و کشور ایران هم پتانسیل ساخت با همان کیفیت و با ارزش پایین‌تر را دارااست و با وجود پتانسیل بالای ساخت چرم در کشور، از آن غافلیم . 

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی کشور‌ایران با اشاره به وضعیت صادرات کفش در سال‌های ۹۱ تا ۹۵ گفت: میانگین صادرات اشکال کفش در این مدت هنگامی حدود ۴۰ میلیون زوج و بها صادرات کفش اهل ایران تحت ۳ دلار بوده و متوسط ارزش صادرات کفش در این مدت، ۱۱۲ میلیون دلار بوده می‌باشد . سال ۹۵ ارزش صادرات کفش ایرانی به ۹۸ میلیون دلار کاهش یافت . بیشترین سهم صادرات کفش اهل ایران (حدود ۸۵ %) به عراق، افغانستان و آذربایجان اختصاص داراست . 

كادو چی بخرم

هدیه مورد علاقه خانم ها

خرید هدیه خاص

...
نویسنده : charmsara بازدید : 10 تاريخ : سه شنبه 8 آبان 1397 ساعت: 0:08