کفش چرم ایرانی جایگاه خود را در دنیا از دست داده است

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

علی لشگری در گفت‌وگو با خبر نگار اقتصادی خبرگزاری دانش جو در رابطه فرآوری چرم در کشور گفت: تبریز، تهران و شهر مشهد وسیع ترین قطب‌های چرم‌سازی جمهوری اسلامی ایران هستند، اما متأسفانه زمانه خوشی ندارند و با ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت تولید می نمایند . در سال‌های اخیر موازنه بهم ریخته و ماده اولیه فرآوری چرم یعنی پوست حیوانات به ترکیه می‌رود و چرم وارد میهن می شود . 
دبیر کل جامعه صنعت کفش کشور‌ایران افزود: فرآوری چرم بها افزوده داراست که متأسفانه در این موضوع به جای گسترش، تعدیل نیرو و کاهش ظرفیت تولید را در کارخانه‌های چرم‌سازی‌شاهد بوده‌ایم . در این تبادل پوست و چرم، قابلیت ورود چرم بی‌کیفیت به مرزوبوم بالاست . 

کفش 
اهل ایران ذیل ۳ دلار، ایتالیایی ۴۶ دلار!/ لشگری در رابطه قیمت تبادل کفش در بازارهای جهانی گفت: میانگین ارزش گونه های کفش صادراتی در سال ۲۰۱۵ در دنیا، ۸ / ۸ دلار در هر زوج بوده میباشد . بها صادرات کفش چینی حدود ۵، پاکستانی ۵ / ۹ و ایتالیایی ۴۶ دلار در هر زوج میباشد . سهم بها صادرات کفش چرمی به بها کل صادرات کفش عالم ۳۹ % است، البته سهم تعداد کفش‌های صادراتی چرمی به تعداد کفش تولیدی جهان ۱۵ درصد است؛ بدین ترتیب قیمت افزوده در صادرات کفش چرمی هست . 

او افزود: تولید کفش چرمی قیمت افزوده بیشتری دارد و به طور نمونه ایتالیا تولیدکننده کفش مرغوب چرمی می باشد و کشور ایران هم پتانسیل ساخت با همان کیفیت و با ارزش پایین‌تر را دارااست و با وجود پتانسیل بالای ساخت چرم در کشور، از آن غافلیم . 

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی کشور‌ایران با اشاره به وضعیت صادرات کفش در سال‌های ۹۱ تا ۹۵ گفت: میانگین صادرات اشکال کفش در این مدت هنگامی حدود ۴۰ میلیون زوج و بها صادرات کفش اهل ایران تحت ۳ دلار بوده و متوسط ارزش صادرات کفش در این مدت، ۱۱۲ میلیون دلار بوده می‌باشد . سال ۹۵ ارزش صادرات کفش ایرانی به ۹۸ میلیون دلار کاهش یافت . بیشترین سهم صادرات کفش اهل ایران (حدود ۸۵ %) به عراق، افغانستان و آذربایجان اختصاص داراست . 

كادو چی بخرم

هدیه مورد علاقه خانم ها

خرید هدیه خاص

...
نویسنده : charmsara بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 8 آبان 1397 ساعت: 0:08